• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ | کد خبر : 591
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شهرداری مرند و رویداد تبریز ۲۰۱۸ در مرند
  تبریز ۲۰۱۸ رویدادی است که هر ۵۷  سال از بین کشورهای اسلامی، یکی از کشور های عضو اتفاق می افتد و در سال ۲۰۱۸ یعنی از  ۱۱  دی ماه  ۱۳۹۶ به مدت یک سال به عنوان پایتخت گردشگری کشور های اسلامی انتخاب شده است. آن رویداد تاریخی فرصت مغتنمی است برای مرند با فرهنگ و […]

  تبریز ۲۰۱۸ رویدادی است که هر ۵۷  سال از بین کشورهای اسلامی، یکی از کشور های عضو اتفاق می افتد و در سال ۲۰۱۸ یعنی از  ۱۱  دی ماه  ۱۳۹۶ به مدت یک سال به عنوان پایتخت گردشگری کشور های اسلامی انتخاب شده است.

  آن رویداد تاریخی فرصت مغتنمی است برای مرند با فرهنگ و تاریخ با افتخار که در مسیر شماره یک گردشگری  یعنی تبریز-مرند-جلفا واقع شده است و امکان جذب گردشگر، سرمایه گذار و فروش محصولات شهرستان و تجارت بازرگانان در دیدار های یک جانبه یا چند جانبه با کشور های اسلامی (۵۷کشور) فراهم است. همه دست به دست هم داده ودر این رویداد بزرگ و توسعه شهرستان سهیم باشیم.

  از برنامه های شهرداری مرند برای رویارویی با این رویداد: تشکیل کمیته های تخصصی گردشگری با وجود پتانسیل های موجود در شهرستان، مشارکت کارشناسان و هنرمندان برای معرفی مناطق گردشگری این شهر از جمله طبیعت زیبای پیام، ماهار زنوز،  آبشارهای عیش آباد، گلجار و پیربالا، معرفی و شناساندن و پاک سازی آثار تاریخی با قدمت چندین هزار ساله قلعه یالدور، کتیبه محراب مسجد جامع از برنامه های شهرداری برشمرد.

  همچنین  تلاش برای مشارکت دادن  انجمن های مردم نهاد،  اقدام به برنامه ریزی نظافت ورودی و خر وجی های شهر، نصب تابلوهای مخصوص مناطق گردشگری و تاریخی شهر در ورودی وخروجی، برنامه ریزی برای حفظ پاگیزگی محیط شهری و حضور اساتید دانشگاهی ماهر و آشنا به زبانهای خارجی برای راهنمایی و معرفی مناطق گردشگری، رنگ آمیزی و سامان دهی رستوانها و حل مشکل خروجی مهمانسرای ایرانگردی را از دیگر برنامه های شهرداری. برای آمادگی استقبال از رویداد بین المللی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ عنوان کرد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب