• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ | کد خبر : 654
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی :
  لزوم چابک سازی شهرداری مرند از طریق الکترونیک / مشکلات فرصتی برای یک جامعه زنده و پویاست
  مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت : چابک سازی شهرداری مرند و خروج از مدیریت سیستم سنتی که هم تکلیف قانونی و هم خواست مردم است

  به گزارش روابط عومی شهرداری مرند ، مرتضی علیخانی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در آیین تودیع و معارفه سی و نهمین شهردار مرند گفت : کشورمان در بین هفت کشوری است که در معرض بحران های طبیعی قرار دارد و احتمال وقوع بلایای طبیعی همیشه در حال رخ دادن است .

  وی با بیان اینکه باید برای انجام و اجرای هر کاری دغدغه داشته باشیم در ادامه افزود : تاکید دولت از برنامه سوم توسعه به بعد سپردن کارها به مردم است و تلاش شد تا همه چیز به دست خود مردم حل شود که همه این ها منتهی شد به شوراهای اسلامی شهر برای مدیریت شهر .

  علیخانی با بیان اینکه باید باور داشته باشیم که باید شورای شهر باشیم نه شورای شهرداری خاطر نشان کرد : فلسفه وجودی  شوراها در نظام اسلامی و دیگر کشورها رسیدگی به امورات شهر است.

  مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد : اینکه بگوییم مرند امروز و دیروز هیچ تفاوتی با هم ندارد کم لطفی است چرا که شهر مرند از سوی توسعه شهری تغییرات محسوسی تاکنون داشته است .

  وی تاکید کرد : دولت با تمام توان و استانداری آذربایجان شرقی از سرمایه گذاران حمایت میکند و شهرداری و شورای اسلامی شهر در این بحث محدودیتی ندارند.

  علیخانی در ادامه افزود : شهردار یکسری تکالیفی دارد که انتظار می رود در شهرداری مرند سبک سازی صورت پذیرد و از یک شهرداری سنتی به شهرداری تمام الکترونیک تبدیل شود و ضمن اینکه تمامی قرارداد ها در سایت قرار گیرد و شفاف سازی صورت پذیرد و اگر امتیازی نیز هست هم از آن همه شهرونداناستفاده کنند نه فقط افراد خاص

  وی گفت : چابک سازی شهرداری مرند و خروج از مدیریت سیستم سنتی که هم تکلیف قانونی و هم خواست مردم است

  علیخانی از شهردار جدید مرند خواست تا ضمن حضور در بین مردم علی الخصوص در محلات شهر ، میز نشین نباشد و برای حل مشکلات مردم در بین آنها حضور فعال و پر رنگ داشته باشد

  انتهای خبر /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب